חדשות ועדכונים סרטונים ממליצים עלינו כתבות ומאמרים כח אדם רפואי שירות אמבולנסים חטיבת ההדרכה דרושים מונחון רפואי קישורים לאתרים בתחום אודות

בין לקוחותינו המרוצים תוכלו למצוא את:


קפה לחולי אסטמה

לאנשים השותים קפה באופן יומי וקבוע יש כשליש פחות סימפטומים של אסטמה מאשר לאנשים אשר אינם שותים קפה כלל. כך קובע מחקר קליני אשר נערך באוניברסיטת הווארד אשר בארה"ב. המחקר נערך על יותר מ20,000 אנשים, במשך מספר שנים. למרות שלשתיית קפה באופן קבוע, קיימות מספר הסתייגויות בעולם הרפואה. המחקרים הקליניים המרובים אשר מתבצעים על קפה ומחלות של מערכת הנשימה, כגון: אסטמה, מוכיחים אחרת. מהמחקרים נמצא כי, שתיית קפה לחולי אסטמה אשר חווים התקף אסתמה, יעזור להם לנשום ביתר קלות. ישנם לא מעט רופאים בעולם, אשר ממליצים על שתיית קפה כעזרה ראשונה דחופה לחולי אסתמה אשר נמצאים בהתקף אקוטי.

מחקר נוסף על אסתמה וקפה, אשר נערך בסקוטלנד, הוכיח כי שתיית 2 כוסות קפה ביום, יעילות לפתיחת דרכי הנשימה ויעילה במקרים בהם האדם לוקה בהתקף אסטמה והמשאף (התרופה) אינה נמצאת בהישג יד.
אחת התרופות השכיחות והנפוצות ביותר לחולי אסטמה היא: תמיסת תיאופילין (theophylline).
תרופה זו מסייעת להרחיב את הסימפונות אשר לרוב דלוקות וחוסמות באופן חלקי בחולי אסתמה. תרופה זו נמצאת בשימוש מעל ל60 שנים אך היא אינה יעילה לטיפול לטווח ארוך אלא רק מסייעת בהתקפי אסתמה אקוטיים.

במחקרים שנערכו נמצא כי קיים קשר במבנה הכימי בין תרופת תיאופילין לקפאין ולכן, שתיית קפה במהלך התקף אסתמטי יעיל באותה מידה כמעט כמו נטילת תרופת תיאופילין.
במחקר גדול אשר נערך במשך מספר שנים באיטליה, נמצא כי חולי אסתמה אשר שותים קפה באופן קבוע ויומיומי (כ-2 כוסות קפה ביום), אינם סובלים מהסימפטומים של אסתמה כמו חולי אסתמה אשר אינם שותים קפה. נמצא כי הירידה בסימפטומים של חולים השותים קפה הייתה כ-28% לעומת אלו הנמנעים מקפאין.

 

עזרה ראשונה לחולי אסתמה
מחלת אסתמה מחולקת למספר דרגות קושי:
אסתמה קלה- התקפים נדירים-75% מחולי אסתמה.
אסתמה בינונית-התקפים תכופים- כ-20% מחולי אסתמה.
אסתמה קבועה וקשה מופיעה בכ-5% מחולי אסתמה.
לכן העזרה הראשונה צריכה להיות בהתאם. כמו כן, גיל החולה ומצבו הבריאותי באופן כללי, גם כן חשוב מאוד במתן הטיפול הראשוני. באופן כללי, לכל חולי האסתמה יש תרופות בבית, בתיק או בהישג יד. קיימים כמובן, מקרים בהם התרופה אינה בהישג יד או שהאדם חש התקף קוצר נשימה ואין הוא חולה אסתמה. במקרים אלו, ניתן להגיש עזרה ראשונה הכוללת:
מתן חמצן (במידה ויש).
שתיית קפה שחור.
הורדת בגדים לוחצים (כגון: חזייה).
הושבה או השכבה עם חזה מוגבה.

יש לזכור כי הטיפול אשר יפתור את ההתקף לרוב יהיה תרופתי וכל עוד אין לנו סמכות או הכשרה מיוחדת לתחום, אין לנו את הסמכות לתת לחולה תרופה כלשהי, גם אם אנו בטוחים שהיא תעזור לו !

כאן המקום לציין כי מחלת האסתמה עלולה להיות קטלנית ומסוכנת לחולים בה במידה ולא יקבלו את הטיפול באופן מהיר, לכן יש לקרוא לאמבולנס או לגשת במהרה לחדר מיון, על מנת לקבל זריקות סטרואידים.

ממחקרים נמצא כי נטילת כדור אחד של מגנזיום בכל יום משפר את פעילות דרכי הנשימה ועוזר במניעת התקפי אסתמה.
תרופות סבתא ידועות להתקפי אסתמה כוללות: שתייה של תה ג'ינג'ר עם דבש ושאיפת אדים עם שמן שומר, כמובן שמומלץ ייעוץ עם הרופא המטפל לפני שימוש בתרופות סבתא.

קורס עזרה ראשונה כבר אמרנו ?! אסתמה היא אחת המחלות שמועברות במהלך קורסי עזרה ראשונה, שם נלמד כיצד לזהות, מה הסכנות וכיצד להעניק את הטיפול הטוב ביותר עד להגעת האמבולנס למקום האירוע.

זיהוי מהיר, אבחנה וטיפול יעיל – מצילים חיים !!

הירשמו עוד היום לקורס עזרה ראשונה הקרוב למקום מגוריכם !

 

  Premergencyויפה שעה אחת קודם !!   

   טל.03-6002678  כתובתנו: ת.ד 8366,מגשימים   דוא"ל:  info@premergency.co.il

* דף הבית
* צור קשר
* דרושים
* חנות אינטרנט
* אודות 

* ציוד רפואי
* ציוד החייאה בסיסי
* ציוד החייאה מתקדם  
*
ציוד עזרה ראשונה
* ערכות עזרה ראשונה 

*  ערכות החייאה
ערכות עזרה ראשונה לפי תקציב
ציוד כיבוי אש
*  ציוד חילוץ והצלה
*  ציוד לרפואה משלימה  

* קורס החייאה בסיסי
* קורס נאמני החייאה
*
קורס החייאת תינוקות
*
קורס החייאה מתקדמת
* קורס החייאת מכשירים 

* קורס טראומה בילדים
* קורס פציעות ספורט
*
קורס עזרה ראשונה בתעשייה
*
קורס צוות חירום
* קורס אירוע רב נפגעים  

* קורס עזרה ראשונה למטיילים
* קורס מגיש עזרה ראשונה בסיסי
*
קורס מגיש עזרה ראשונה מוסמך
*
קורס מגיש עזרה ראשונה בכיר
* קורס חובש רפואת חירום

* קורס עזרה ראשונה בבעלי חיים
* קורס נאמני בטיחות אש
* קורס חילוץ והצלה
*
קורס הפעלת מנ"פ
*
רענון עזרה ראשונה והחייאה

* מוקד מצוקה
* לחצן מצוקה
* שעון מצוקה
* איתור רכבים
* איתור מטיילים