חדשות ועדכונים סרטונים ממליצים עלינו כתבות ומאמרים כח אדם רפואי שירות אמבולנסים חטיבת ההדרכה דרושים מונחון רפואי קישורים לאתרים בתחום אודות

בין לקוחותינו המרוצים תוכלו למצוא את:

 רפואה אלטרנטיבית

המונח רפואה אלטרנטיבית (או רפואה משלימה) הוא כינוי לקשת רחבה של טיפולים רפואיים שאינם כלולים במסגרת הרפואה הקונבנציונלית המודרנית. הטיפולים הכלולים ברפואה האלטרנטיבית אינם מגובים במחקר מדעי וקיימות אסכולות שונות, שאינן קשורות בהכרח אחת בשנייה, המאמצות טיפולים שונים. מקור חלק גדול מענפי הרפואה האלטרנטיבית הוא במזרח אסיה, למשל הרפואה ההודית והרפואה הסינית. אולם, ישנן גם שיטות שמקורן בילידים הקדומים של יבשת אמריקה, ושיטות שמקורן באירופה, כדוגמת הומאופתיה וארומתרפיה.

כיום רבים מעדיפים להשתמש בשם רפואה משלימה במקום השם רפואה אלטרנטיבית. זאת כיוון שהשם "רפואה משלימה" מבטא את התפיסה המערבית, שלפיה הטיפולים המוצעים אינם באים להוות אלטרנטיבה לרפואה הקונבנציונלית, אלא להוסיף לה ולהשלים אותה. רוב רופאי המשפחה אינם רואים בתחום זה ריפוי אלא תחום סיעודי.

בעד או נגד

רופאים רבים מבקרים את הרפואה האלטרנטיבית בכך שהיא אינה נותנת טיפול כשלעצמה והשיפור במצב המטופל נובע מהשפעת אפקט פלצבו- ריפוי בעזרת הפיכת החולה לאופטימי בזכות התחושה שבעייתו מטופלת. המצדדים טוענים שאין פסול בהפעלת אפקט פלצבו בעזרת טיפולים משלימים כל זמן שטיפולים אלה באים לצד טיפולים ממוסדים ולא במקומם.

הרפואה האלטרנטיבית היא גם תחום טיפול לבעיות שהרפואה המדעית אינה מציעה שום פתרון עבורן. מעבר לזאת, הרפואה האלטרנטיבית מכילה לצד ענפים שהוכחו כלא יעילים, גם טיפולים שלא נחקרו וייתכן שחלקם יהיו בעתיד חלק מהרפואה המדעית.

ישנם רופאים המפנים את מטופליהם לטיפולים משלימים, וחלקם אף עוסקים ברפואה משלימה בעצמם. ישנם גם טיפולים ברפואה משלימה שממומנים על ידי הביטוח הרפואי ובשנים האחרונות החלו בתי חולים שונים בארץ ובעולם להפעיל בתוך כותלי בית החולים מחלקות המשלבות רופאים מערביים יחד עם רופאים סיניים, עם כניסת המטופל אל המחלקה נבנת עבורו תכנית טיפול ייחודית למחלקה המשלבת בין הרפואה המערבית והרפואה הסינית.
התוצאות מדהימות ואחוזי ההצלחה והריפוי גבוהים ביחס ליתר המחלקות המערביות בבתי החולים.

הערכה

הרפואה האלטרנטיבית כוללת בתוכה מגוון רחב של שיטות טיפול, החל בשיטות שזכו להכרה מדעית ונכנסו אל תוך הרפואה הקונבנציונלית וכלה בשיטות שנחשבות מסוכנות. בישראל אין פיקוח מוסדר בתחום, וטיפול בלתי מקצועי עלול לגרום לנזק. עם זאת, רוב רובן של השיטות האלטרנטיביות אינו מזיק, למעט הנזק העקיף של ההימנעות מטיפול יעיל.

העוסקים ברפואה האלטרנטיבית משתמשים במגוון שיטות מרפא, ללא הזדקקות לתרופות העשויות חומרים סינתטיים, וללא שימוש במכשור רפואי קונבנציונלי. יש גישות שמדגישות גם צריכה מאוזנת של רכיבי מזון כחלבונים, שומנים, ויטמינים ומינרלים. זרם מרכזי ברפואה האלטרנטיבית נקרא רפואה הוליסטית. זרם זה מאופיין בתפיסתו הרואה באדם מכלול של גוף ונפש ושמה דגש על טיפול "שלם" הן בנפש והן בגוף. בבסיס התפיסה של גישות אלה עומדת האמונה שהגוף והנפש משפיעים זה על זה, וכאשר מופר האיזון באחד מהם, הדבר מתבטא במחלות והפרעות גם בשני.

בשנים האחרונות צוברת הרפואה האלטרנטיבית תאוצה ומודעות רבה. יש הרואים בכך תופעה שהיא חלק בלתי נפרד מן "העידן החדש", מונח המבטא את ההתעניינות ההולכת וגוברת של ציבורים רחבים בחזרה לטבע, רוחניות ובעל טבעי. הדבר מתבטא, בין היתר, בהיצע נרחב של טיפולים, סדנאות וספרים. על פי סקר שנערך במרכז הרפואי רבין, שהשתתפו בו כ-130 רופאי משפחה מרחבי הארץ, עולה כי כשליש מהאוכלוסייה נעזרת בשירותי רפואה משלימה, לאחר כישלון הטיפול הרגיל או בעקבות הנחת הרופא שבעיית החולה היא בעיקרה נפשית.

חברת Premergency רואה את היופי של העולם הקונבנציונלי ובאותו אופן את העולם האלטרנטיבי ומשלבת ביניהם, הדבר יוצר שילוב מנצח של עולמות אלו ויעילות מקסימלית עבור המטופל.

קליניקה לטיפול ברפואה סינית

בתחילת שנת 2014 פתחה חברת Premergency medical services קליניקה לטיפול בשיטת הרפואה הסינית.
הקליניקה מנוהלת ומפוקחת ע"י בכירי ענף הרפואה הסינית בישראל ונותנת מענה למגוון רחב של מחלות ופציעות שונות.
למטפלים ניסיון וידע רב אותו צברו בארץ ובסין, שיטות הטיפול מגוונות ותואמות לסוג הפציעה או המחלה ובניהם פיזיוטרפיה סינית (טווינא), צמחי מרפא, דיקור סיני ותזונה.
מיקום הקליניקה במושב מגשימים (סמוך לפתח תקוה) ותיאום הטיפולים מבוצע ע"י מוקד שירות הלקוחות של החברה או בדף צור הקשר המצורף מטה.

 


 

 

עוד משהו טוב מבית Premergency
 
   טל.03-6002678  כתובתנו: ת.ד 8366,מגשימים   דוא"ל:  info@premergency.co.il

* דף הבית
* צור קשר
* דרושים
* חנות אינטרנט
* אודות 

* ציוד רפואי
* ציוד החייאה בסיסי
* ציוד החייאה מתקדם  
*
ציוד עזרה ראשונה
* ערכות עזרה ראשונה 

*  ערכות החייאה
ערכות עזרה ראשונה לפי תקציב
ציוד כיבוי אש
*  ציוד חילוץ והצלה
*  ציוד לרפואה משלימה  

* קורס החייאה בסיסי
* קורס נאמני החייאה
*
קורס החייאת תינוקות
*
קורס החייאה מתקדמת
* קורס החייאת מכשירים 

* קורס טראומה בילדים
* קורס פציעות ספורט
*
קורס עזרה ראשונה בתעשייה
*
קורס צוות חירום
* קורס אירוע רב נפגעים  

* קורס עזרה ראשונה למטיילים
* קורס מגיש עזרה ראשונה בסיסי
*
קורס מגיש עזרה ראשונה מוסמך
*
קורס מגיש עזרה ראשונה בכיר
* קורס חובש רפואת חירום

* קורס עזרה ראשונה בבעלי חיים
* קורס נאמני בטיחות אש
* קורס חילוץ והצלה
*
קורס הפעלת מנ"פ
*
רענון עזרה ראשונה והחייאה

* מוקד מצוקה
* לחצן מצוקה
* שעון מצוקה
* איתור רכבים
* איתור מטיילים